BSR 043 Bleach "Maybe another time"

Bleach"Maybe another time"LP Οι  πενταμελής Bleach από την Πάτρα, είναι ένα νέο συγκρότημα που αναμιγνύει με εξαιρετικό τρόπο τις καταβολές τους από alternative rock, swing, funk, disco και pop μουσική και το αποτέλεσμα αυτό έχει καταγραφεί στο "Maybe another time".

BSR 076/GCM 01 The Sounds and Tammy "Live 1966"

The Sounds and Tammy"Live 1966"LP H Β-οtherSide records μέσα από την σειρά Lost Archives και σε συμπαραγωγή με την Go Create Music, φέρνει στο φως μία ακυκλοφόρητη, έως τώρα, ζωντανή ηχογράφηση των Sounds με την Τάμμυ, από τον χειμώνα του 1966.

BSR045 New Zero God "MMXIII"

New Zero God"MMXIII"CD Oι Νew Zero God κυκλοφόρησαν το άλμπουμ τους " MMXIII" στο αγγλικό label Secret Sin Records  στις 13 Ιανουαρίου 2013.

BSR-011 Free Yourself-Extended Play Area 1994-2008

Free YourselfExtended Play area 1994-2008LP FEW COPIES Τελευταία κυκλοφορία της punk - rock μπάντας από τη Γερμανία που αποτελείται κατά τα ¾ από έλληνες μετανάστες. Κομμάτια από cd singles - 7'' singles - συλλογές + διασκευή του "Εθισμός" των Γκούλαγκ + DVD με ολόκληρη την τελευταία τους συναυλ...

BSR 072 Δημήτρης Καρράς "Ζώδια & πορνό"

Δημήτρης Καρράς"Ζώδια & πορνό"LP H Β-οtherSide records σε συνεργασία με το Studio Pazl παρουσιάζει το νέο βινύλιο του Δημήτρη Καρρά «Ζώδια και πορνό», με κύρια ερμηνεύτρια την Λόλα Γιαννοπούλου και την συμμετοχή του Γιώργου Μαζωνάκη, Μίλτου Πασχαλίδη, Πέτρου Μάλαμα και της πρωτοεμφανιζόμενης Ηλιάνα...

  • BSR 043 Bleach "Maybe another time"

    Κυριακή, 27 Απρίλιος 2014 20:39
  • BSR 076/GCM 01 The Sounds and Tammy "Live 1966"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 16:09
  • BSR045 New Zero God "MMXIII"

    Τρίτη, 25 Μάρτιος 2014 18:26
  • BSR-011 Free Yourself-Extended Play Area 1994-2008

    Τρίτη, 07 Ιούνιος 2011 20:31
  • BSR 072 Δημήτρης Καρράς "Ζώδια & πορνό"

    Τετάρτη, 04 Νοέμβριος 2015 15:58
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)