BSR 04 - B-Sides - "Kill"

B-SidesKill / I speak your words7” SOLD OUT Ενάμιση χρόνο μετά την πρώτη τους μουσική κατάθεση και ενάμιση μήνα πριν την κυκλοφορία του πρώτου τους album με τίτλο “Story without end”, οι πατρινοί B-Sides επανέρχονται στη δισκογραφία.

BSR 040 Mr.Z "Επανάληψη"

Mr.Z "Επανάληψη"LP Η Β-otherSide records με χαρά ανακοινώνει την συνεργασία της με τον mr. z, εκδίδοντας σε βινύλιο το άλμπουμ «Επανάληψη».

BSR 059 Μπάμπης Στόκας/Bandallusia "Βαριά Φωνή"

Μ.Στόκας/Bandallusia/Θ.Κάππος/Π.Ραμαντάνη/Λ. Γιαννοπούλου/Ατόφιος"Βαριά φωνή/Στου κέντρου τον τεκέ/Γέλια πλαστικά/Θεαθήναι"7'' Η σειρά γεροντοπείσματα αισίως έφτασε στο 6ο τεύχος , αυτήν την φορά με ένα Single Extended  το οποίο περιέχει 4 τραγούδια, δύο σε κάθε πλευρά.

BSR 075 New Zero God "Short Tales & Tall Shadows"

New Zero God"Short Tales & Tall Shadows"LP H B-otherSide records ανακοινώνει την διανομή του νέου δίσκου των Νew Zero God. Αναλυτικά :

BSR 042 Potergeist "Swampire"

Potergeist "Swampire"LP   Η B-otherSide records ανακοινώνει την κυκλοφορία του νέου άλμπουμ των Potergeist “Swampire” , σε μία έκδοση 500 λευκών βινυλίων, τα οποία συνοδεύονται από ένα έγχρωμο ένθετο .

  • BSR 04 - B-Sides - "Kill"

    Τρίτη, 01 Μάρτιος 2011 13:41
  • BSR 040 Mr.Z "Επανάληψη"

    Τρίτη, 08 Οκτώβριος 2013 19:42
  • BSR 059 Μπάμπης Στόκας/Bandallusia "Βαριά Φωνή"

    Δευτέρα, 01 Δεκέμβριος 2014 19:40
  • BSR 075 New Zero God "Short Tales & Tall Shadows"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 13:32
  • BSR 042 Potergeist "Swampire"

    Τρίτη, 08 Οκτώβριος 2013 19:21
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)