BSR021/WOR522/LOT005 Γενιά του Χάους

  Γενιά του ΧάουςLP + DVD Τον Απρίλιο του 2009, οι "Γενιά του Χάους" ανέβηκαν στη σκηνή του club "Gagarin 205" για δύο εμφανίσεις, στα πλαίσια των 20 χρόνων από την διάλυσή τους το 1989.

BSR057 Βασίλης Παπακωνσταντίνου -Φώτης Ανδρικόπουλος /Π. Λάλεζας "Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"

   B. Παπακωνσταντίνου/Φ. Ανδρικόπουλος/Π. Λάλεζας"Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"7" Single Tο δεύτερο τεύχος της συλλογής με γενικό τίτλο   Γεροντοπείσματα κυκλοφορεί σε λίγες μέρες.

BSR 060 B-sides "Dare"

B-sides"Dare"7" Οι B-sides επιστρέφουν με το αγαπημένο τους κομμάτι τα τελευταία 2 χρόνια (Dare) στο αγαπημένο τους format (7" single) μετά το ep "Mom" που κυκλοφόρησε το καλοκαίρι του 2013. Αυτή τη φορά όμως το 7ιντσο βινύλιο είναι one-sided, limited 100 numbered copies.

BSR038 Cameres "Θα είμαι εκεί"

Cameres"Θα είμαι εκείCd     Το Καβαλιώτικο ροκ συγκρότημα «Cameres» μετά από 5 χρόνια παρουσίας στον χώρο της ελληνικής εναλλακτικής σκηνής, και μετά από μία promo διαδικτυακή κυκλοφορία («Θα είμαι εκεί Promo 2009»), έφτασε η ώρα για να σας παρουσιάσει την πρώτη του επίσημη δισκογραφική δουλειά η...

BSR 018 Μωρά στη Φωτια "Θεατρίνοι"

Μωρά στην Φωτιά"Θεατρίνοι"LP Ας υποθέσουμε πως μια μαγική δύναμη, μας έδινε τη δυνατότητα να επιλέξουμε 3 δίσκους που θεωρούμε αξεπέραστους, να τους κυκλοφορήσουμε σε βινύλιο. Ο ένας από αυτούς θα ήταν σίγουρα οι “Θεατρίνοι” από τα Μωρά στη φωτιά. Γιατί αν ο πρώτος ομώνυμος δίσκος της μπάντας που...

  • BSR021/WOR522/LOT005 Γενιά του Χάους

    Πέμπτη, 04 Οκτώβριος 2012 10:19
  • BSR057 Βασίλης Παπακωνσταντίνου -Φώτης Ανδρικόπουλος /Π. Λάλεζας "Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"

    Κυριακή, 29 Σεπτέμβριος 2013 12:42
  • BSR 060 B-sides "Dare"

    Τετάρτη, 08 Απρίλιος 2015 21:39
  • BSR038 Cameres "Θα είμαι εκεί"

    Πέμπτη, 13 Ιούνιος 2013 18:48
  • BSR 018 Μωρά στη Φωτια "Θεατρίνοι"

    Δευτέρα, 19 Μάρτιος 2012 20:31
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)