BSR028 B-sides "Mom"

B-sides"Mom"7"+Cd Οι B-sides επιστρέφουν στη δισκογραφία 3 χρόνια μετά το ντεμπούτο lp τους “Story without end”. Η νέα τους κυκλοφορία είναι ένα ep με τέσσερα κομμάτια σε μορφή επτάϊντσου single που παίζει στις 33 στροφές σε 250 αριθμημένες κόπιες.

BSR 022 Planet of Zeus "Macho Libre"

Planet of Zeus Macho libreLP SOLD OUT Ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία της δεύτερης δουλειάς των Planet of Zeus σε cd, η B-OtherSide records με χαρά ανακοινώνει την κυκλοφορία του σχεδόν εξαντλημένου “Macho Libre” σε μια προσεγμένη gatefold έκδοση βινυλίου , σε 500 αριθμημένες κόπιες , από τις οποίες...

BSR 040 Mr.Z "Επανάληψη"

Mr.Z "Επανάληψη"LP Η Β-otherSide records με χαρά ανακοινώνει την συνεργασία της με τον mr. z, εκδίδοντας σε βινύλιο το άλμπουμ «Επανάληψη».

BSR 079 Αγόρια στον ήλιο " Παρανόικα"

Αγόρια στον ήλιο"Παρανόικα"LP Μια όλως ιδιάζουσα μουσική προσωπικότητα o συνθέτης, στιχουργός και κιθαρίστας socos αφού ξεκίνησε με κάποια ερασιτεχνικά γκρουπ (Φύκια, Requiem) χάραξε με τους The Live Project Band μια ξεχωριστή στο έπακρο διαδρομή, εκπλήσσοντας μας από το '05 μέχρι και το '11 με τέσ...

BSR 09 - Venus In Furs ''New Horizon''

Venus In Furs New horizon   LP SOLD OUT Οι Venus In Furs αποτελούσαν για πολλά χρόνια τον χαμένο συνδετικό κρίκο στην ελληνική post-punk και new wave μουσική σκηνή. Παρά τις εξαιρετικές εμφανίσεις τους και τα 3 demo που ηχογράφησαν από το καλοκαίρι του 1985 έως και την τελική διάλυση της μπάντας τ...

  • BSR028 B-sides "Mom"

    Τρίτη, 11 Ιούνιος 2013 19:19
  • BSR 022 Planet of Zeus "Macho Libre"

    Δευτέρα, 02 Απρίλιος 2012 21:11
  • BSR 040 Mr.Z "Επανάληψη"

    Τρίτη, 08 Οκτώβριος 2013 19:42
  • BSR 079 Αγόρια στον ήλιο " Παρανόικα"

    Τετάρτη, 29 Ιούνιος 2016 10:30
  • BSR 09 - Venus In Furs ''New Horizon''

    Τρίτη, 01 Μάρτιος 2011 14:14
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)