BSR036 Σωκράτης Μάλαμας-Βασίλης Καρράς "Όλοι για τα μπετά δουλεύουμε"

Σωκράτης Μάλαμας - Βασίλης Καρράς"Όλοι για τα μπετά δουλεύουμε"7" Πριν από 3 χρόνια στο Studio Παζλ ο Σωκράτης Μάλαμας άκουσε ένα τραγούδι του Δημήτρη Καρρά και του είπε «όποτε φτιάξεις αυτό το τραγούδι πάρε με τηλέφωνο». Μετά από τρία χρόνια έτσι και έγινε. Οι προτάσεις όμως συνεχίστηκαν και είχαν...

BSR 057 Dirty Fuse "Last wave"

Dirty Fuse"Last Wave"LP Τα Surfbetika ταξιδεύουν προς τον ορίζοντα αφήνοντας πίσω την ακτή έτοιμη για το τελευταίο κύμα... Last Wave. Η νέα δισκογραφική δουλειά των Dirty Fuse είναι εδώ και θα κυκλοφορήσει στα δισκοπωλεία τον Οκτώβριο του 2014.

BSR 090 Αγόριαstonilio" Ο αυτοκράτορας της μπούρδας"

Αγόριαstonilio"Ο αυτοκράτορας της μπούρδας".LP Δυόμιση χρόνια μετά την κυκλοφορία του παρθενικού τους album "Paranoika-Παρανόικα", τα αγόριαstonilio ξαναχτυπούν με το δεύτερο τους album "Ο αυτοκράτορας της μπούρδας".

BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

The U.L.S"The U.L.S"LP H B-otherSide Records περήφανα παρουσιάζει στο μουσικόφιλο κοινό ,τους United Lovely Sounds, έπειτα από έρευνες 8 χρόνων και πάμπολλες ανασκαφές σε αρχεία φίλων, συλλεκτών, περιοδικών αλλά και των ίδιων των μελών του συγκροτήματος.

BSR 029 Αδιέξοδο "38 χιλιοστά"

Αδιέξοδο"38 χιλιοστά"LP Πέρασαν κιόλας 27 χρόνια από το 1986 που οι Αδιέξοδο δισκογράφησαν τον πρώτο και μοναδικό τους ολοκληρωμένο δίσκο στην Enigma records.

  • BSR036 Σωκράτης Μάλαμας-Βασίλης Καρράς "Όλοι για τα μπετά δουλεύουμε"

    Τρίτη, 11 Ιούνιος 2013 19:37
  • BSR 057 Dirty Fuse "Last wave"

    Τετάρτη, 08 Απρίλιος 2015 21:16
  • BSR 090 Αγόριαstonilio" Ο αυτοκράτορας της μπούρδας"

    Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 15:01
  • BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

    Πέμπτη, 17 Σεπτέμβριος 2015 12:34
  • BSR 029 Αδιέξοδο "38 χιλιοστά"

    Πέμπτη, 14 Μάρτιος 2013 21:35
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)