BSR 089 Heaven and Hell "Heavy remastered"

Heaven and Hell"Heavy remastered"LP Για 35 ολόκληρα χρόνια, η κασέτα με την πρώτη ελληνική heavy metal ηχογράφηση, το master δηλαδή των Heaven and Hell περίμενε υπομονετικά να δει το φως μέσα από μια επίσημη κυκλοφορία.

BSR 060 B-sides "Dare"

B-sides"Dare"7" Οι B-sides επιστρέφουν με το αγαπημένο τους κομμάτι τα τελευταία 2 χρόνια (Dare) στο αγαπημένο τους format (7" single) μετά το ep "Mom" που κυκλοφόρησε το καλοκαίρι του 2013. Αυτή τη φορά όμως το 7ιντσο βινύλιο είναι one-sided, limited 100 numbered copies.

BSR 03 Lost Archives - Σωτήρης Κοματσιούλης - "Σαν τον Άνεμο"

Σωτήρης ΚοματσιούληςΣαν τον ΆνεμοLP SOLD OUT Ο Σωτήρης Κοματσιούλης είναι ένα από τα καλύτερα κρυμμένα  μυστικά της Ελληνικής ψυχεδελικής σκηνής των αρχών του ΄70. Ηχογράφησε ένα υπερσπάνιο single το 1971, απόλαυσε την προσοχή των media της εποχής και παραλίγο να  κατορθώσει μια πετυχημένη καριέρα...

BSR 091 Νικόλας Άσιμος «Γιατί φοράς κλουβί»

Νικόλας Άσιμος «Γιατί φοράς κλουβί»LP H Β-οtherSide records  παρουσιάζει την πλήρη δισκογραφία του Νικόλα Άσιμου , η οποία είχε εκδοθεί από τον ίδιο σε 8 «παράνομες» κασέτες, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν σε άλμπουμ βινυλίου  με το αυθεντικό εικαστικό, τα οποία θα περιέχουν και cd.

BSR 099 Three Way Plane "Your kingdom,my life"

Three Way Plane"Your kingdom,my life"LP Η B-otherSide records σε συνεργασία με την Overloaded recordings, την Sweetohm Recordings και το Mr.Vinylios record Store,  παρουσιάζει το indie-post hardcore trio των Three Way Plane, στην δεύτερη δισκογραφική τους κατάθεση , σε δίσκο βινυλίου.

  • BSR 089 Heaven and Hell "Heavy remastered"

    Παρασκευή, 28 Ιούλιος 2017 14:36
  • BSR 060 B-sides "Dare"

    Τετάρτη, 08 Απρίλιος 2015 21:39
  • BSR 03 Lost Archives - Σωτήρης Κοματσιούλης - "Σαν τον Άνεμο"

    Τρίτη, 01 Μάρτιος 2011 13:33
  • BSR 091 Νικόλας Άσιμος «Γιατί φοράς κλουβί»

    Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 15:10
  • BSR 099 Three Way Plane "Your kingdom,my life"

    Παρασκευή, 02 Νοέμβριος 2018 17:32
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)