BSR 055 Popi's Orchestra "Popi's Orchestra"

Popi's Orchestra"Popi's Orchestra"LP Η b-otherSide παρουσιάζει εννέα ιστορίες από ήχους, ηχογραφημένες από την "Ορχήστρα της Πόπης" την περίοδο 2008-2009, μέσα από ένα πειραματικό ηχόχρωμα μπολιασμένο με ψυχεδελικά στοιχεία.

BSR 10 Δημήτρης Καρράς και Skull & Dawn "Θνητάριο"

Δημήτρης Καρράς και Skull & Dawn"Θνητάριο"CD Το cd “θνητάριο” (η ευκολόφθαρτη φύση του ανθρώπου)  περιέχει 7 τραγούδια του τραγουδοποιού Δημήτρη Καρρά σε συνεργασία με τους Skull & Dawn   + 10 tracks από το βινύλιο «Οι σχιζοφρενείς δεν χασμουριούνται σχεδόν ποτέ” (300 copies sold out)

BSR 061 Μπάμπης Παπαδόπουλος "Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος"

Μπάμπης Παπαδόπουλος"Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος"LP Μπάμπης Παπαδόπουλος: τώρα και σε βινύλιο! Παρασκευή 27 Νοεμβρίου κυκλοφορεί σε βινύλιο το άλμπουμ του Μπάμπη Παπαδόπουλου "Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος".

BSR 023 Planet of Zeus "Eleven the hard way"

Planet of Zeus  “Eleven the hard way"CD Πέρασαν ήδη 4 χρόνια από την ημέρα που οι Planet Of Zeus τάραξαν τα νερά της ελληνικής stoner σκηνής με την κυκλοφορία του cd τους “Eleven the hard way” από την αγγλική εταιρία Casket Music / Copro Records, τραβώντας την προσοχή σε διεθνές επίπεδο.

BSR 080 Βασίλης Λαγός Quintet "Καντάδες για έναν δαίμονα"

Βασίλης Λαγός Quintet"Καντάδες για έναν δαίμονα"CD Η B-otherSide records με χαρά παρουσιάζει την πρώτη ολοκληρωμένη δουλειά του συνθέτη Βασίλη Λαγού σε ποίηση του Ιθακήσιου ποιητή Γιώργου Δάγλα.

  • BSR 055 Popi's Orchestra "Popi's Orchestra"

    Πέμπτη, 19 Μάρτιος 2015 16:47
  • BSR 10 Δημήτρης Καρράς και Skull & Dawn "Θνητάριο"

    Πέμπτη, 20 Δεκέμβριος 2012 11:45
  • BSR 061 Μπάμπης Παπαδόπουλος "Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος"

    Παρασκευή, 05 Φεβρουάριος 2016 11:18
  • BSR 023 Planet of Zeus "Eleven the hard way"

    Δευτέρα, 02 Απρίλιος 2012 21:23
  • BSR 080 Βασίλης Λαγός Quintet "Καντάδες για έναν δαίμονα"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 13:50
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)