BSR 092 Νικόλας Άσιμος «Klaste eleftheros»

Νικόλας Άσιμος«Klaste eleftheros»LP H Β-οtherSide records  παρουσιάζει την πλήρη δισκογραφία του Νικόλα Άσιμου , η οποία είχε εκδοθεί από τον ίδιο σε 8 «παράνομες» κασέτες, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν σε άλμπουμ βινυλίου  με το αυθεντικό εικαστικό, τα οποία θα περιέχουν και cd.

BSR 095 ΦΕΥ "ΕΔΩ"

ΦΕΥ"ΕΔΩ"LP Μετά από μία σειρά συλλογικών πρότζεκτ, έρχεται το ΕΔΩ, ο πρώτος δίσκος του ΦΕΥ, το νέο προσωπικό οπτικοακουστικό πρότζεκτ του καλλιτέχνη Αριστομένη Θεοδωρόπουλου. Περιέχει επτά κομμάτια άμεσης, συννεφιασμένης folk μουσικής, παρουσιασμένα παράλληλα με επτά έργα συμβολικής τέχνης, το άλμπ...

BSR 072 Δημήτρης Καρράς "Ζώδια & πορνό"

Δημήτρης Καρράς"Ζώδια & πορνό"LP H Β-οtherSide records σε συνεργασία με το Studio Pazl παρουσιάζει το νέο βινύλιο του Δημήτρη Καρρά «Ζώδια και πορνό», με κύρια ερμηνεύτρια την Λόλα Γιαννοπούλου και την συμμετοχή του Γιώργου Μαζωνάκη, Μίλτου Πασχαλίδη, Πέτρου Μάλαμα και της πρωτοεμφανιζόμενης Ηλιάνα...

BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

The U.L.S"The U.L.S"LP H B-otherSide Records περήφανα παρουσιάζει στο μουσικόφιλο κοινό ,τους United Lovely Sounds, έπειτα από έρευνες 8 χρόνων και πάμπολλες ανασκαφές σε αρχεία φίλων, συλλεκτών, περιοδικών αλλά και των ίδιων των μελών του συγκροτήματος.

BSR 118 Θέμος Σκανδάμης "Χειμερία Νάρκη"

Θέμος Σκανδάμης"Χειμερία Νάρκη"LP H Β-οtherSide records ανέλαβε την διεύθυνση παραγωγής στο νέο άλμπουμ του Θέμου Σκανδάμη «Χειμερία Νάρκη»,

  • BSR 092 Νικόλας Άσιμος «Klaste eleftheros»

    Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 15:19
  • BSR 095 ΦΕΥ "ΕΔΩ"

    Παρασκευή, 02 Νοέμβριος 2018 17:42
  • BSR 072 Δημήτρης Καρράς "Ζώδια & πορνό"

    Τετάρτη, 04 Νοέμβριος 2015 15:58
  • BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

    Πέμπτη, 17 Σεπτέμβριος 2015 12:34
  • BSR 118 Θέμος Σκανδάμης "Χειμερία Νάρκη"

    Παρασκευή, 23 Αύγουστος 2019 17:15
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)