BSR028 B-sides "Mom"

B-sides"Mom"7"+Cd Οι B-sides επιστρέφουν στη δισκογραφία 3 χρόνια μετά το ντεμπούτο lp τους “Story without end”. Η νέα τους κυκλοφορία είναι ένα ep με τέσσερα κομμάτια σε μορφή επτάϊντσου single που παίζει στις 33 στροφές σε 250 αριθμημένες κόπιες.

BSR 072 Δημήτρης Καρράς "Ζώδια & πορνό"

Δημήτρης Καρράς"Ζώδια & πορνό"LP H Β-οtherSide records σε συνεργασία με το Studio Pazl παρουσιάζει το νέο βινύλιο του Δημήτρη Καρρά «Ζώδια και πορνό», με κύρια ερμηνεύτρια την Λόλα Γιαννοπούλου και την συμμετοχή του Γιώργου Μαζωνάκη, Μίλτου Πασχαλίδη, Πέτρου Μάλαμα και της πρωτοεμφανιζόμενης Ηλιάνα...

BSR 024 Fratelli - Μακεδονομάχοι "Πρόβα"

Fratelli - Μακεδονομάχοι"Πρόβα"LP SOLD OUT Η κυκλοφορία των δύο μοναδικών σωζόμενων ηχογραφημάτων από το σούπερ γκρουπ των Fratelli / Μακεδονομάχων κάπου στις αρχές του 1974,

BSR 069 Low Noise "Low Noise"

Low Noise"Low Noise"LP Oι Low Noise φτιάχτηκαν το 1984, από το ιδρυτικό μέλος των Cpτ. Nefos Ιάκωβο Μανή, αμέσως μετά την διάλυση του γκρουπ, έχοντας κυρίως επιρροές από το new wave.

BSR 096 Moonshine effect "Our eyes should meet"

Moonshine effect"Our eyes should meet"LP Οι πρωτοεμφανιζόμενοι Moonshine Effect  παρουσιάζουν το πρώτο τους άλμπουμ με τίτλο  "our eyes should meet" .

  • BSR028 B-sides "Mom"

    Τρίτη, 11 Ιούνιος 2013 19:19
  • BSR 072 Δημήτρης Καρράς "Ζώδια & πορνό"

    Τετάρτη, 04 Νοέμβριος 2015 15:58
  • BSR 024 Fratelli - Μακεδονομάχοι "Πρόβα"

    Τετάρτη, 12 Σεπτέμβριος 2012 16:03
  • BSR 069 Low Noise "Low Noise"

    Παρασκευή, 05 Φεβρουάριος 2016 12:33
  • BSR 096 Moonshine effect "Our eyes should meet"

    Παρασκευή, 02 Νοέμβριος 2018 16:49
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)